Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Oczyszczalnia - Budynek biurowy

Samochód WUKO

Oczyszczalnia - Budynek biurowy z garażem

Oczyszczalnia - osadnik wtórny

Dlaczego i jak powinno się wentylować kanalizację

Nieprzyjemne zapachy są charakterystyczne dla ścieków. Jeśli z instalacji kanalizacyjnej w budynku przedostają się do jego pomieszczeń nieprzyjemne zapachy, świadczy to o błędach w jej wykonaniu. Dlatego instalacja kanalizacyjna w każdym budynku musi być prawidłowo wykonana oraz utrzymywana w należytym stanie technicznym. Najczęstsze wady wynikają z :

  • braku lub źle działającego odpowietrzenia kanalizacji (np. braku lub zbyt małej średnicy wywiewki, zmniejszenie przekroju wywiewki przez gniazdujące ptaki , brak zaworów napowietrzających itp.)
  • niewielkiego rozszczelnienia pod względem gazowym kanalizacji wewnętrznej (np. niska jakość materiałów, brak na rurach uszczelek czy ich zużycie, niewłaściwego wykonanie podłączeń urządzeń sanitarnych np. płytkie syfony przy brodzikach natryskowych, wannach itp.).

Banery/Logo